Košík
neodkladné opatrenie

Nová kniha Pozemkové právo (2022)

V e-shope je v ponuke nová kniha – Pozemkové právo. Je asi najdôležitejšia z mojich doterajších publikácii. V predošlých knihách som sa venoval buď riešeniu otázok z praxe (kniha Pozemky, Stavby, Byty), alebo konkrétnym právnym predpisom (napr. Komentár ku katastrálnemu zákonu), či judikatúre.

Kniha Pozemkové právo má za cieľ v celosti zachytiť toto právne odvetvie a jeho históriu. Od roku 2010, kedy bola naposledy vydaná kniha Pozemkové právo od Milana Štefanoviča, takáto publikácia na našom knižnom trhu chýbala.

Mojim cieľom nebolo len aktualizovať poznatky o tomto právnom odvetví, ale doplniť aj ďalšie informácie, ktoré v predošlých publikáciách chýbali.

pozemkové právo kniha 2022 halama

V knihe nájdete opis základných pojmov, právnych inštitútov a špeciálnych právnych režimov, ktoré sa vzťahujú na rôzne skupiny pozemkov. Zaujímavou bola práca na opise histórie slovenského pozemkového práva. Nevyhol som sa ani riešeniu teoretických otázok ako napríklad: vymedzenie pojmu „pozemok“, účinky rozdelenia pozemku na záložné práva, či opustenie pozemku. S ohľadom na potreby praxe som tiež popísal základné zmluvné typy pozemkového práva, pripojil zoznam najpoužívanejších skratiek a ukážky z evidencie katastra a pozemkovej knihy.

Nechýbajú ani zaujímavé postrehy z mojej práce na katastri a v advokácii.

Obsah knihy je na nahliadnutie v e-shope pod obrázkom knihy.

Dúfam, že kniha bude užitočná a ocením aj spätnú väzbu.

maxlaw advokátska
Partnerom blogu je advokátska kancelária MaxLaw, s. r. o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *