O mojej najdôležitejšej knihe

V e-shope som začal s predajom Pozemkového práva – mojej doteraz najdôležitejšej knihy. Hoci v praxi je pre laikov asi oveľa čitateľnejšia kniha Pozemky, Stavby, Byty, práve Pozemkové právo je najkomplexnejšia kniha a pre právnu teóriu a odbornú obec najprínosnejšia.

Kniha má za cieľ v celosti zachytiť právne odvetvie pozemkového práva a jeho históriu. Od roku 2010, kedy bola naposledy vydaná kniha Pozemkové právo od Milana Štefanoviča, takáto publikácia na našom knižnom trhu chýbala.

Mojim cieľom nebolo len aktualizovať poznatky o tomto právnom odvetví, ale doplniť aj ďalšie informácie, ktoré v predošlých publikáciách (mojich, či cudzích) chýbali.

pozemkové právo kniha 2022 halama

V knihe nájdete opis základných pojmov, právnych inštitútov a špeciálnych právnych režimov, ktoré sa vzťahujú na rôzne skupiny pozemkov. Zaujímavou bola práca na opise histórie slovenského pozemkového práva. Nevyhol som sa ani riešeniu teoretických otázok ako napríklad: vymedzenie pojmu „pozemok“, účinky rozdelenia pozemku na záložné práva, či opustenie pozemku. S ohľadom na potreby praxe som tiež popísal základné zmluvné typy pozemkového práva, pripojil zoznam najpoužívanejších skratiek a ukážky z evidencie katastra a pozemkovej knihy.

Nechýbajú ani zaujímavé postrehy z mojej práce na katastri a v advokácii.

Obsah knihy je na nahliadnutie v e-shope pod obrázkom knihy.

Dúfam, že kniha bude užitočná a ocením aj spätnú väzbu.

maxlaw advokátska
Partnerom blogu je advokátska kancelária MaxLaw, s. r. o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Zaujíma Vás pozemkove, katastrálne a stavebné právo?

Navštívte e-shop.

pozemkové právo kniha 2022 halama